سیستم جامع اطلاعات بیمارستانی

سامانه جامع مدیریت اطلاعات بیمارستانی (HIS)، یک راه حل نرم افزاری یکپارچه و مبتنی بر دانش پزشکی است که به طور خاص برای برآورده کردن نیازهای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی در ایران طراحی شده است. این سامانه با بهره‌گیری از فناوری های نوین، فرآیندهای بیمارستانی را بهینه سازی کرده و کیفیت خدمات ارائه شده به بیماران تحت پوشش این سازمان را ارتقا می بخشد.

سامانه HIS با ایجاد پرونده الکترونیک سلامت، امکان دسترسی سریع و آسان به اطلاعات بیمار را در هر زمان و مکانی فراهم می کند. همچنین با یکپارچه‌سازی بخش‌های مختلف بیمارستان، انسجام و هماهنگی در ارائه خدمات به بیماران را افزایش می‌دهد. این سامانه با اتوماسیون وظایف مختلف بیمارستانی، از جمله پذیرش، نوبت‌دهی، ویزیت، داروخانه، خدمات پاراکلینیک، بستری، ترخیص و ...، به کارکنان بیمارستان کمک می‌کند تا وظایف خود را با سرعت و دقت بالاتری انجام دهند.

سامانه HIS با ارائه گزارش های آماری دقیق و قابل اتکا به مدیران بیمارستان ها و مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی در تصمیم گیری های کلان و ارتقای کیفیت خدمات کمک می کند. این سامانه با بهبود فرآیندی نظیر نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی و جلوگیری از تداخلات دارویی به افزایش ایمنی بیماران نیز کمک می کند. این سامانه با ارائه قابلیت‌های جامع و مزایای متعدد، به ارتقای کیفیت خدمات و افزایش رضایت مراجعین در بیمارستان ها و مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی کمک می کند.